vidaus-apdaila.com

» » Tapetu klijavimas-flizelininiai tapetai

Tapetu klijavimas-flizelininiai tapetai

Susidomejo: 13890 Komentaru: 0 Skyrius: Kiti darbai
Tapetu klijavimas
Flizelininiai tapetai (dar kitaip vadinami neaustinio pluošto)
Flizelininiai tapetai tai ruloninė medžiaga sienų apklijavimui, kuri gaminama iš ilgų celiulozės plaušų bei specialių papildų. Gaunamos neaustos medžiagos sudėtyje yra apie 70% celiulozinio pluošto. Flizelininiai tapetai yra pralaidūs orui, vandeniui ir garams, kas leidžia sienoms „kvėpuoti“ . Kai flizelinas padengiamas kokia nors danga (vinilu), tokie tapetai vadinami „viniliniais flizelino pagrindu“ . Šiuo atveju flizelino pralaidumas orui prarandamas dėl nepralaidaus viršutinio vinilinio sluoksnio.

Aprašymas ir charakteristikos
Ši medžiaga yra patvaresnė negu klasikiniai popieriniai tapetai. Flizelininiai tapetai neišlygina kosmetinių paviršiaus nelygumų, tačiau jie puikiai armuoja mikroįtrūkimus. Šiai medžiagai sukurti specialūs klijai, kurie tepami ne ant tapetų, o ant sienų. Tai labai palengvina tapetų klijavimą. Taip pat ši medžiaga nesiburbuliuoja ir nesideformuoja: ji nesusitraukia nei skersine nei išilgine kryptimi.


Rūšys
Flizelinas gali būti naudojamas kaip savarankiška medžiaga tapetams, šiuo atveju ant jo spausdinamas koks nors paveiksliukas, o pati medžiaga yra lygi (be reljefo) ir palietus atrodo gana aksominė. Etiketėje būtinai turi būti nurodyta, kad tapetai pagaminti iš flizelino.
Taip pat flizelinas plačiai naudojamas kaip vinilinių tapetų pagrindas (apatinis sluoksnis). Šiuo atveju yra eksploatuojamos tokios flizelino savybės, kaip klijavimo paprastumas ir mikroįtrūkimų armavimo savybė, tačiau visiškai „neveikia“ tokios naudingos savybės, kaip ekologiškumas ir pralaidumas orui, nes flizelinas yra uždengtas viršutiniu viniliniu sluoksniu. Viniliniai tapetai flizelino pagrindu skirstomi į lygius tapetus, putų tapetus (įskaitant baltus – skirtus dažymui), tapetus su įspaudais (taip pat ir šilkografinius). Tokių tapetų etiketėje būtinai nurodoma „vinilas“.
Egzistuoja taip pat atskiros egzotinės tapetų flizelino pagrindu rūšys, tačiau tai labiau eksperimentinės rūšys, kurios nėra plačiai paplitusios.шаблоны для dleскачать фильмы
 

Partneriai

RSS